Mobilnà telefon má dnes v podstatÄ› každý z nás, dokonce vÄetnÄ› dÄ›tÃ. PoužÃváme jej nejen k telefonickým hovorům, ale také k mnoha dalÅ¡Ãm vÄ›cem, pÅ™edevÅ¡Ãm dÃky pÅ™ipojenà k internetu. Je ovÅ¡em známo, že se životnost mobilnÃch telefonů zkracuje.
Â
Â
To samozÅ™ejmÄ› nenà náhoda. Jedná se ve skuteÄnosti o pomÄ›rnÄ› promyÅ¡lenou strategii výrobců a prodejců mobilnÃch telefonů, kteřà nás tÃmto chtÄ›jà donutit, abychom si nový pÅ™Ãstroj kupovali co nejÄastÄ›ji. PÅ™esto vÅ¡ak existujà způsoby, jak znaÄnÄ› prodloužit dobu, po kterou vám bude sloužit.
Â
Zdaleka nejúÄinnÄ›jÅ¡Ã je samozÅ™ejmÄ› telefon prakticky vůbec nepoužÃvat a s výjimkou naléhavých pÅ™Ãpadů jej nechávat vypnutý. Zde vÅ¡ak pozor na to, že neustálé vypÃnánà a zapÃnánà poÅ¡kozuje baterii vÃce, než kdyby byl neustále zapnutý. MusÃme si tedy uvÄ›domit, jak Äasto jej vlastnÄ› použijeme, a k Äemu.
Â
Â
S baterià souvisà i správný postup nabÃjenÃ. Je totiž pravdou, že snižujÃcà se doba, po kterou pÅ™Ãstroj vydržà bez nabitÃ, je tÃm zdaleka nejÄastÄ›jÅ¡Ãm problémem, se kterým se setká takÅ™ka každý. TÃm, že jej budeme nabÃjet tak, jak se má, tuto dobu oddálÃme. Na internetu najdeme spoustu podrobných návodů, jak na to, takže by pro nikoho nemÄ›l být problém tyto zásady dodržovat.
Â
Pak je tu také Å¡etrné zacházenÃ. Je pochopitelné, že pokud nám mobil Äasto padá na zem, pÅ™ÃpadnÄ› se v taÅ¡ce tlaÄà s klÃÄi, dokumenty, a dalÅ¡Ãmi tvrdými vÄ›cmi, neprospÃvá mu to. Nárazy, byÅ¥ malé, způsobujà drobná, takÅ™ka neznatelná poÅ¡kozenÃ, která se vÅ¡ak v průbÄ›hu Äasu kumulujÃ. Nenà tedy na Å¡kodu poÅ™Ãdit si kvalitnà pouzdro, které nám jej pÅ™ed tÃmto ochránÃ.
Â
Je pochopitelné, že žádný pÅ™Ãstroj nevydržà navÄ›ky, ani mobilnà telefon, PÅ™esto můžeme dobu, po kterou nám bude sloužit, prodloužit dodržovánÃm pomÄ›rnÄ› jednoduchých postupů. DÃky tomu uÅ¡etÅ™Ãme penÃze, neboÅ¥ si nebudeme muset kupovat každou chvÃli nový. A to je v dneÅ¡nà dobÄ› nÄ›co, co se rozhodnÄ› vyplatÃ.