Pozvěte vaše přátele do Chorvatska


Zakoupit dům v Chorvatsku může být splněným snem, mnohých z nás, co nemáme zrovna v lásce zimní období. V mírném pásmu je vždy zima nepříjemná a hlavně dlouhá, což ještě zhoršuje nedostatek slunečního svitu a nízká oblačnost v teplotních inverzích. Čím severněji bydlíte, tím také větší pravděpodobnost vzniku depresí vzhledem k častěji zatažené šedé obloze, krátkým dnům a dlouhým nocím. A tam, kde je tzv. polární noc, se tento problém ještě stupňuje.

Chorvatské pobřeží

V Chorvatsku vás nic podobného nezastihne, je to již subtropická oblast, s výrazně teplejší zimou a více dny, kdy tu lze snadno pochytat vitamín D z přímých slunečních paprsků. A čím více prostoru dáte Slunci k dispozici, aby vás hřálo, tím více se také ve vašem těle bude tvořit serotoninu a následně i melatoninu. Říká se, že „kam nechodí Slunce, vstupuje lékař“, a můžete si to ověřit i na pohádce pro děti s Josefem Dvořákem „O princezně Solimánské“, kde chasník jménem Drvoštěp vykácel les před princezniným palácem, vpustil do něj Slunce a rázem bylo po nemoci.

krása Chorvatska

Samozřejmě bychom neměli zapomenout připomenout, že Chorvatsko patří k nejoblíbenějším destinacím českých turistů, kteří rok co rok směřují do těchto končin k Jaderskému moři, a že si odtud také lidé odváží lepší náladu, do bronzova opálenou pokožku a také některé suvenýry, mezi nimiž jsou to i recepty na některé pokrmy středomořské kuchyně, která je vysloveně zdraví přínosnější, v porovnání s českou klasikou. A dopřát si tu častěji čerstvé olivy, a spolu s nimi zralá rajská jablíčka, je rozhodně lepší, než „knedlo vepřo zelo“.

A na závěr se hodí také vyzdvihnout to, že je velký rozdíl mezi tím, využít prodeje nemovitosti v Chorvatsku Na Jadranu a v Chorvatsku bydlet a žít, a mezi dojížděním každé léto na týdenní či čtrnáctidenní pobyty. Odpadá stres z balení věcí a z dlouhých cest, jak letadlem, tak i autobusem nebo autem, Chorvatsko není zkrátka za humny tak, jako Rakousko nebo Slovensko.