Proč se nejčastěji používá pískovací abrazivo

Jak kutilové, tak profesionální firmy potřebují čas od času něco obrousit. I proto najdeme v mnoha dílnách jak brusky, tak i nejrůznější brusné materiály. S výjimkou brusného papíru je zdaleka nejpoužívanější pískovací abrazivo Abraziva. A z dobrého důvodu. Tím asi nejdůležitějším je jeho cena. Ta je totiž v porovnání s jinými materiály poměrně nízká. Díky tomu je možné jej nakoupit ve větších kvantitách, což oceníme například v případě, kdy s jeho pomocí chceme čistit fasádu domu.

i části lodí se čistí pískováním

Dále jsou rozhodně plusem jeho dobré brusné vlastnosti. Ty znali již naši staří předkové, kteří s jeho pomocí například čistili dřevěné nádobí v době, kdy ještě neexistovaly klasické mycí prostředky. Není tedy divu, že se používá dodnes. Pak je tu také fakt, že jej existuje mnoho nejrůznějších druhů, lišících se především velikostí zrn, od těch hrubších, připomínajících již prakticky štěrk, až po ten velmi jemný, jako je třeba písek ze Sahary. Lze tedy vybrat vždy takový, který se bude hodit pro daný úkol nejlépe.

bruska po pískování

Také jeho skladování není nijak složité, neboť mu nevadí teplo ani zima. Vlhkost může být problém, neboť dochází ke slepení zrn, ovšem i zde je možné jej po jeho vyschnutí opět použít. Omezením zde je, že jej nelze použít za deště. Pravdou však je, že v nepříznivém počasí se stejně podobné práce nevykonávají.

To vše však neznamená, že s pískem nejsou spojeny i určité problémy. Tím hlavním jsou nečistoty, které po něm zůstávají. Jednoduše řečeno, písek je po broušení prakticky všude. A pokud je použita jemnější varianta, můžete si být jisti, že se dostane téměř kamkoliv. To může poškodit stroje, které budete následně používat, nehledě na fakt, že úklid není zrovna jednoduchý.

Zda je pro vás písek tím pravým brusným materiálem si musíte rozhodnout sami. Je však dobré mit přitom na paměti jak jeho výhody, tak i omezení, abyste nebyli zklamaní z výsledku.