Skleník, který není ze skla


Přirozeně, že většina zahradníků si myslí, že sklo je zkrátka sklo, a tak skleník jinou výplň mít nebude. Na druhou stranu je ale třeba posunout své hranice trochu dál a podívat se na to, jaké možnosti nám nabízí dnešní doba, jelikož se mnohé změnilo i v samotném složení materiálu. A právě skleněné verze skleníků velmi rychle nahrazují polykarbonátové desky. Mají přirozeně své přednosti a také se dá těžko říci, zdali bude verze polykarbonátu lepší než skla. Obě dvě verze skleníků jsou totiž se svými výhodami nebo výhodami na tom stejně.

polykarbonátový skleník

Jak si stojí polykarbonátový skleník na trhu

Vzhledem k tomu, že se jedná o mladší materiál než sklo, tak se skutečně velmi rozšířila po něm poptávka. Naše společnost vyrábí a dodává na trh poměrně rozsáhlé množství polykarbonátových skleníků https://www.skleniky.eu/eshop/skleniky-z-polykarbonatu.

Pojďme se s nimi alespoň trochu seznámit.

  • Vyžadují předně minimální údržbu, což se samozřejmě v dnešní uspěchané době jedině cení.
  • Vyznačují se dlouhou životností a v současné době my používáme na skleníky polykarbonát o síle 6 mm s boční pozinkovanou výztuhou, což je skutečně skvělá pevnost.
  • Polykarbonátové desky jsou vysoce odolné proti nárazu a určitě každý ocení jejich nízkou hmotnost.
  • Další předností jsou vynikající izolační vlastnosti.
  • V parných letních dnech není zapotřebí tento skleník nijak stínit. Polykarbonát, který používáme my na stavbu skleníků, umí skvěle rozptýlit sluneční světlo a tím chrání rostlinky před intenzivními slunečními paprsky. Tudíž jak již správně tušíte, tak mají UV filtr.

skleník z polykarbonátu

Polykarbonátové skleníky nabízíme v různých variabilních rozměrech. Výhodu rozhodně u nás je i to, že jsme výrobci, kteří vám mohou sestavit i atypický tvar skleníku. Také není problém si objednat speciální barvu na konstrukci, kterou opatříme práškovou vypalovací barvou v odstínu RAL.