Zkrocení vysoké trávy

Udržovaná zahrada je klíčem k dobrým sousedským vztahům, mimo jiné. Určitě nikoho nepotěší že se snaží mít hezkou zahradu a soused o ni nepečuje jak by měl, protože v tomto případě dochází k tomu, že se plevel z jednoho pozemku velice rychle stěhuje i na pozemky v širokém okolí. Některé druhy plevele jsou navíc velmi agresivní a dokážou zničit úrodu, trávu http://www.omega-pharma.cz/paranit-preventivni-sprej-proti-vsim-100-ml/ a je velmi obtížné a nákladné se jej zbavit. Na některý plevel účinkuje bohužel jen jed, což rozhodně půdě neprospívá.

sekání trávy

Jednou z cest jak nedovolit plevelu aby rostl, je sekání trávy. Plevel to sice nevyhubí, ale znemožní mu to růst. Proto je důležité pravidelně plít zahradu i sekat trávu. Sekání trávy je důležité u zahrad, luk i odlehlejších míst, která jsou například určená k budoucí zástavbě. Plevel a náletové dřeviny se totiž rozmnožují opravdu velmi rychle a tak je potřeba zasahovat pravidelně. Jsou ale situace kdy člověk trávu sám sekat nemůže – třeba kvůli špatnému zdravotnímu stavu, při dlouhodobé nepřítomnosti nebo kvůli velké vzdálenosti bydliště od pozemku.

sekačka na trávu

Sečení trávy Zlín a okolí a nejen zde může provádět i specializovaná firma. Někdy je lepší tuto nevděčnou práci svěřit do rukou někomu, kdo už s ní má zkušenosti. Díky tomu budete mít ušetřenou spoustu práce a udržovaný pozemek. Firmy nabízí údržbu zeleně jednorázově i pravidelně. Jestli přemýšlíte nad tím že byste nechali sekání trávy na někom jiném, asi vás bude zajímat cena za takovou službu. Ta vždycky závisí na tom, jak velký pozemek je, v jakém je stavu a jak je přístupný. Další důležitou informací je co všechno je na pozemku potřeba udělat a tudíž jaká technika se bude muset použít. Proto je nutné pozemek vidět osobně, a až teprve poté vám firma bude schopná předložit cenovou nabídku. Cena by měla být uvedena se vším všudy včetně DPH, tedy by měla být konečná.