Plavat si doma


Chození na veřejná koupaliště je pro mnoho lidí během horkého léta naprostou nezbytností. Problém je, že často je velmi vysoká návštěvnost, a tak mohou být obsazené všechny skříňky a plná kapacita bazénu. Vyřešit to jde jednoduše, a to pořízením vlastního bazénu. Kdo má tu možnost, ten si už bazén pořídil a nebo o tom začíná vážně uvažovat. Pryč jsou doby, kdy byly bazény jen pro nejbohatší lidi. Dnes si je díky dostupným cenám můžete dovolit i vy. Nejlevnější plastové bazény stojí do 40 tisíc korun.

podzim u bazénu

Koupání ve vlastním bazénu má celou řadu výhod. Máte ho k dispozici kdykoliv chcete. Nemusíte se s nikým dělit o osobní prostor a budete si moct dělat co chcete. Koupat se můžete klidně i v noci, když budete chtít. Co je pro mnoho lidí hlavním důvodem pořízení bazénu, je hygiena. Někteří lidé si s ní hlavu příliš nelámou, a tak můžete plavat ve znečištěné vodě, což asi nechcete. Jestli se rozhodnete bazén pořídit, neměli byste rozhodně zapomínat ani na fakt, že se o něj budete muset starat.

Nafukovací nekupujte
Nafukovací bazény jsou cenově nejdostupnější, ale jejich nízká cena je vykoupena jejich krátkou životností. I přes veškerou snahu se snadno stane že si bazén propíchnete, a dírku ani nemusíte najít, takže ji nezalepíte. Daleko lepší jsou plastové bazény, které už něco vydrží. Jsou totiž vyrobeny ze speciálního plastu, který je odolný vůči vysokým i nízko teplotám.

žena v bazénu

Bazén je potřeba udržovat. Jakmile se o něj a vodu v něm nebudete starat, můžete ho vypustit. Vždycky si kupte i příslušenství k bazénu, které vám doporučí výrobce bazénu. Jde nejenom o schody či různé trubky, ale i o chemii, kterou musíte pravidelně používat. Hitem posledních let je bazénový vysavač, který povrch vašeho bazénu zcela zbaví nečistot. Když se o bazén budete starat, budete se koupat bez rizika kožních problémů.