Rekonstruujeme chatu pro celoroční bydlení


Máte v plánu víkendově, v teplém období roku užívanou chatu proměnit na objekt pro celoroční pobyt? Není to nic neobvyklého, řada zájemců o klidnější bydlení se stěhuje z měst na venkov a rekreační oblasti jsou v tomto směru vynikající volbou. Jestliže se rozhodujete dům rekonstruovat, budete možná vyhledávat i instalatérské práce od profesionální firmy. K čemu se tu instalatér může uplatnit a proč se instalatér dobře uživí?

moderní toaleta

Instalace rozvodů vody – toto je jedna z nejčastěji poptávaných prací. Instalatéři zavedou vodu, kam je zapotřebí, z přízemí do patra, do sklepa či do dílny. Jestliže plánujete výstavbu zahradního bazénu nebo vířivky, i toto je možné zapojit do okruhu pracovní činnosti instalatérské firmy.

Instalace odpadů – pro potřeby osobní hygieny a přípravy pokrmů je nutné zajistit i odvod odpadu odpadovým potrubím. To se napojuje dle možností, v chatových oblastech nejčastěji do vlastního septiku a čistírny odpadních vod.

nová koupelna

Podlahové topení – v chatách je výhodné topit dřevem v krbu či krbových kamnech, případně můžete zkusit tepelné čerpadlo, pokud se investice do něj vyplatí. V každém případě lze oba systémy propojit s podlahovým vytápěním a dopřát si tak důkladný komfort pro vaše bosá chodidla. A nejen na chodidla, ale i pro celé tělo, protože chůzí naboso po teplé podlaze podporujete tělesnou regeneraci a ozdravné procesy v organismu díky posílení imunitního a lymfatického systému. A pokud se rozhodnete jít cestou klasických https://www.hrackoteka.cz/20-klasickych-her radiátorů, i ty vám instalatéři mohou namontovat do kterékoli místnosti a připojit k topnému systému. Instalatéři jsou totiž i topenáři.

Plynové spotřebiče – jestliže je do objektu zaveden plyn, můžete tu poptávat připojení plynového sporáku či plynové karmy na ohřev vody, případně plynového kotle. Instalatéři jsou také plynaři a tato zařízení vám nejen zprovozní, ale i opraví či zrevidují.