Položit dlažbu není jednoduché


Pokud si stavíte dům svépomocí a nemáte vzdělání ani zkušenosti z oboru, může pro vás být stavba domu skutečným oříškem. Postavit dům rozhodně není jednoduché a pokud už máte hrubou stavbu a chystáte se na vnitřní prostory, nejspíš už uvažujete o tom, jakou podlahu si domů dáte. Podlah je skutečně velké množství takže je z čeho vybírat. I v dnešní době, kdy je na výběr z mnoha materiálů, dává stále velká část lidí přednost dlažbě. Je to poměrně praktická podlaha, která je pevná, ale její nevýhodou je velká tvrdost a to že je chladná. Pokud ale máte v plánu si domů dát podlahové topení, nemusí vás chladná dlažba až tak trápit.

světlá koupelna

Proč dlažbu?
Dlažba se udržuje poměrně snadno. Stačí ji vytřít mopem a máte hotovo. Daleko větší problém jsou spáry, které jsou pro dlažbu typické. Z toho důvodu si lidé většinou volí velkoformátovou dlažbu, kde je spár méně, a nebo si dlažbu pokládají tak, aby spáry byly co nejmenší. Pak jsou opravdu úzké a nějaká špína se do nich dostane jen velice těžko. I když si vyberete světlou dlažbu, spárovku si dejte raději tmavší, protože si poděkujete za to, že nejsou vidět nečistoty ve světlé spárovce.

moderní koupelna

Pokud si budete dlažbu pokládat sami a ještě jste to nedělali, je dobré si prohlédnout videa na sítích, kde najdete spoustu užitečných rad, tipů a triků pro dokonale položenou dlažbu. Pokud by se vám dlažba nepovedla položit rovně, bude to problém, protože jednotlivé kusy by se musely vyndat a položit znova, což může dlažbu poškodit. Pro opravdu dobře položenou dlažbu budete potřebovat terče pod dlažbu, které vám usnadní pokládku v rovině. Bez nich riskujete, že budete mít dlažbu položenou křivě, což určitě nechcete.

Pokud si na dlažbu nevěříte, je ideální najít si obkladače, který vám dlažbu položí rychle a rovně – ale i on bude terče používat, protože s nimi je to jednodušší.