Kanystr na pitnou vodu užijete při kempování


Socialismus byl svérázným obdobím v dějinách této planety a mohli bychom o něm říci, že přinášel dobré i špatné věci. Stejně jako doba současná. Záleželo vždy na lidech samotných a jejich rozhodování, jak žít, čemu dát přednost a co preferovat. Za socialismu bývalo zvykem trávit volný čas o víkendech a na dovolených buď na chalupách, anebo v tuzemských či zahraničních pobytech v hotelích, ovšem výraznou převahu tvořilo kempování. A to buď v autokempech, anebo bez automobilu jako vodáci nebo pěší turisté.

Kempy si ovšem svou tradici obliby mezi lidmi udržely dodnes a jsou stále platnými konkurenty všech ostatních ubytovacích možností. Přespat pod stanem a mít jej k dispozici i přes den, má totiž své jasné výhody, a to nejen finanční.

žlutý stan

Jste přírodě blíž – kdo z vás někdy přespal ve spacáku pod širákem, zřejmě si uvědomil, jak dobře tu lze vnímat blízkost energie okolní vegetace, která zlepšuje náladu a regeneruje organismus. Proto si právě stany získaly srdce mnoha lidí i dnes, kdy je celkem snadné objednat si pro nocleh pokoj v penzionu.

kempování v přírodě

Snídaně v trávě – je něco úplně jiného dojít si na snídani do hotelové restaurace, anebo si ji dopřát venku na trávě. Posadit se na trávník, případně si dát pod zadek jen kus textilu, a přitom vnímat svěží vzduch, zpěv ptáků a cvrlikání cvrčků, to je prostě balzám.

Pitná voda na dosah – s kanystrem na vodu s kohoutkem 20 l https://www.convoytruck.cz/autodoplnky/kanystr-na-vodu/15081-kanystr-na-vodu-s-kohoutkem-20l.html máte vodu na dosah ruky. Kanystr postavíte na skládací stolek nebo na pařez a kohoutek poslouží jako odtok pro pitnou vodu na vaření i na pití. S vodou z kanystru si naředíte ovocný džusový koncentrát, nalijete tekutinu do smaltovaného hrnku pro přípravu kávy a mezitím si ukrojíte plátek čerstvého chleba, který namažete luštěninovou pomazánkou, a přikusujete k tomu pálivou papriku a červené rajče. Co víc si tu k snídani v trávě přát?