Nejzdravější volby nápojů


Bez tekutin se neobejdeme. Tekutiny potřebujeme k přežití, potřebujeme je k tomu, aby naše tělo správně fungovalo. Pokud bude mít tekutin málo, bude strádat a můžeme riskovat nejrůznější onemocnění nebo stavy, kdy nám bude nevolno. Sáhněte si sami do svědomí, jestli denně vypijete alespoň dva litry tekutin. A nezapomeňte, že třeba taková káva se do vašeho denního příjmu tekutin vůbec nezapočítává.

Co si tedy můžete dopřát během dne k pití?

voda

Voda

Nikoho nepřekvapí, že na první místě je čistá voda. Ta by měla ve vašem pitném režimu převažovat. Pokud vám nechutná kohoutková voda, protože pravda, ne vždy má tu nejlepší kvalitu, zvolte vodu balenou.

Voda s ovocem

Pokud vám nechutná čistá voda, není nic lehčího než do ní přidat několik kousků ovoce, které ji skvěle ochutí a dodají ji další porci vitamínů. Do čisté vody se hodí skvěle citróny, limetky, pomeranče, grapefruity, čerstvé jahody, maliny, borůvky nebo nakrájená jablka.

Voda s bylinkami

Pokud chcete čistou vodu nějak ochutit, a zároveň chcete porci zdraví a vitamínů, doplňte čistou vodu o bylinky, které ji ochutí. Ideální je máta, meduňka nebo třeba levandule.

Čaj

Kvalitními čaji https://darka-shop.cz/katalog/kvalitni-cerstve-sypane-caje neuděláte rozhodně chybu. Čaje, například bylinkové, obsahují vysoký obsah vitamínů, minerálů, a dokonce mohou mít léčivé účinky. Ovocné čaje jsou velmi chutné a přitom nízkokalorické, zelený a černý čaj vám může zase nahradit kofein v kávě.

čaj

Kokosová voda

Kokosová voda je vysoce hydratační nápoj, který se, jak už název napovídá, získává z kokosu. Má trochu specifickou chuť, ale pokud si na ni zvyknete, kokosovou vodu si jistě zamilujete.

Kombucha

Kombucha se považuje za jeden z nejdravějších nápojů vůbec. Jde o fermentovaný černý nebo zelený čaj, který má v sobě bublinky. Díky procesu fermentování obsahuje probiotika a další látky, které jsou prospěšné pro naše tělo.