Vlastní moře na zahradě


Podle kalendáře bychom se nyní měli nacházet uprostřed ročního období zimy. Bohužel kvůli změnám v podnebí nevidíme kolem sebe úplně tradiční počasí. Teploty se pohybují kolem pěti stupňů, sníh jsme měli na zemi jen pár dnů a místo rampouchů ze střechy tečou pramínky vody. A právě takové sychravé počasí vybízí skoro každého z nás k představám, jak strávíme horké letní měsíce. Ten, kdo plánuje rodinnou dovolenou (a především pokud má být v zahraničí), má v tuto chvíli pravděpodobně minimálně vymyšlené místo a termín pobytu. Mnozí lidé si již stihli pokoj nebo chatku přímo rezervovat a někdo i zaplatil zálohu. Ne každý ale chce vytvářet velkolepé a detailně promyšlené plány.

Plány na léto

Pro někoho je představa ideálního léta založená na spontánních rozhodnutích, improvizaci a letenkách last minute. Pokud patříte do této skupiny, můžete si klidně ještě dát nohy nahoru a uvařit si horkou kávu, protože do léta máte ještě času dost. I vy ale máte možnost snít o tom, jaká nová dobrodružství vás v letních měsících čekají. V neposlední řadě ale existuje i mnoho lidí, kteří netouží na léto někam odjíždět, nebo jim to z jakýchkoliv důvodů není umožněno. V tom případě je ale možné si udělat dovolenkovou pohodičku i doma na zahradě. Stačí si pořídit bazén, lehátko a o to ostatní (vysoké teploty a sluníčko) už se příroda postará sama.

Užijte si atmosféru moře.

Nemusíte rovnou budovat bazén v zemi, ani kupovat kryt pro nepříznivé počasí. Bohatě postačí i malý plastový nebo nafukovací bazén, který budete mít na zahradě vytažený jen sezónně. I v něm si můžete s rodinou užít spoustu zábavy a dobrodružství. Nebude od Vás vyžadovat ani velké finanční náklady, ani shánění řemeslníků a ani hodiny údržby a čištění. Takový bazén si na noc zakryjete, ráno kryt či plachtu sundáte, necháte vodu chvíli prohřát na sluníčku a můžete si jít užít vlastní moře. A pokud do vody přidáte i mořskou sůl, která se dá bez problémů sehnat, máte o exotickou atmosféru postaráno.