Plenkovina patří k oblíbeným materiálům pro šikovné švadleny

Dopřejte si volný oděv mimo konfekční rámec

Nemáte zrovna ideální konfekční postavu a činí vám určité obtíže nákup oblečení? Musíte jej přizpůsobit na šicím stroji anebo je obecně problém strefit se do velikosti, protože některé partie oděvů vám budou velmi volné a jiné naopak těsné? Toto se může stát kdekomu, protože výrobci oděvů šijí obvykle podle ideální míry k dané výšce, a pokud se jedná o nadměrné velikosti, spolu s nimi se může prodloužit i délka kalhot, rukávů i celková délka mikin, triček, bund atd.

dětské pleny

Co naplat, mnozí z vás jsou si již dobře vědomi, že to nejlepší, co každý z nás může v odívání udělat, je ušít si vlastní výrobek přesně na míru. V dávných dobách tomu tak bylo a krejčí a švadleny šili vždy oblečení na míru, což se ovšem také projevilo na jeho ceně, ale lidé tehdy nemuseli řešit zahrnování kalhot, tvorbu sámků v pase anebo celkové přešití, pokud je výrobek vysloveně nepoužitelný.

Zkuste to s plenkovinou

Máte-li rádi volné oblečení, což je docela logické, protože vzduchová hmota mezi tělem a oděvem působí jako izolant tělesného tepla, pak byste mohli vsadit na plenkovinu Prima obchod. Již samotný název napovídá, že se jedná o materiál pro výrobu dětských plen, tedy že jde o stoprocentní bavlnu svérázného vzhledu, ale že máte zároveň v ruce velice příjemný a pokožku nedráždivý textil. Z bavlněné plenkoviny lze pochopitelně šít pro kojence a batolata různé zavinovačky, hadříky, osušky, ručníky, bryndáčky a další výrobky, to ale neznamená, že je určena jen pro děti.

dívka v trávě

Zvládnete z ní vytvořit krátké i dlouhé kalhoty, triko s krátkým i dlouhým rukávem, anebo volné spodní prádlo a máte k dispozici velice příjemný, volný a ležérní domácí oděv za pár korun. Plenkovinu lze také barvit vhodnými barvami na bavlnu do různých odstínů, anebo si můžete výrobek vyzdobit batikovanými vzory.